Genel

Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmıyor

Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmıyor

Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmıyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmıyor ise çalışır durumda fakat yıkama yapmıyor su almıyor kazan dönmüyor su boşaltmiyor ve buna bencer arızalar ile sık karşılaşa biliriz öncelikle makinemizin çalısır durumda oldugundan emin olalım ve emin iz fakat makinemiz calışmıyor cogu modell makineler gceşitli sebeplerden dolayı ,elektrik kesintisinden su kesintisinden veya ceşitli sebeplerden dolayı programda kalmış olabilir bu sorunu makinemizi şu yöntem ile giderebiliriz.

Çamaşır makinemizi resetleyerek bulundugu programdan cıkara biliriz bunun için makinemizi resetlemek gerekebilir bircok makinede başlat beklet tusuna çamaşır makinei calışır durumda iken basili tutuyoruz bazı markalarda 5 saniye bazı markalarda biraz daha uzun basıyoruz başlat düğmesine ve ardından çamasır makinemiz sinyal verecektir veya end yazacaktır makinemiz resetlenmiş olacaktır ardından Çamaşır Makinesini  kapatıp tekrar açıyoruz calısır duruma gelince yeni bir program secip tekrar başlat start veya calıştır tuşuna basıp programı başlatmış oluyoruz

 , öncelikle makinenin fişinin pirize takılı olduğunu kontrol ediniz . şebeke suyunu açık olduğundan emin olunuz  makinenin çamaşır yerleştirme kapağının kapalı oduğundan emin olun . uygun programı seçiniz , çalıştır ,başlat,start düğmesine basınız. makinenizde herhangi bir arıza yok ise makineniz çalışacaktır.

Çamaşır Makinesi Kazanı dönmüyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmıyor Yıkama Yapmıyor, yukarıda yazılı işlemleri uyguladım fakat makinemin kazanı dönmüyor. öncelikle  makinenin yeni bir programda olduğundan emin olun. emin olamıyorsanız makinenizi başlat,beklet tuşundan resetleyiniz. veya makineyi kapatıp yeniden başlatınız. makine çalışmaya başladı fakat kazan dönmüyor ise lütfen servisimiz ile irtaba geçiniz.

Çamaşır Makinesi Yıkama Yapmıyor ?

yukarıda yapılan işlemlerin doğruluğundan emin olalım. çamaşır makinesinin sağ alt tarafında küçük yuvarlak bir kapak olaçak. kapağı saat yönünün tersine çeviriniz. açılır ise içerisinde takı toka, bozuk para, çorap veya elbise parcaları olabilir. Burayı temizlememiz gerekir. Eğer kapak dönmüyor ise açamıyorsak lütfen servisimizle irtibata geçiniz.

çamaşır makinem su almıyor ?

çalışır durumda fakat su almıyor. çamaşır yerleştirme kapağının kapalı kilit durumunda olduğundan emin olalalım. şebeke suyunun bağlı olduğundan açık olduğundan emin olalım. fakat yine su almıyor ise başlatmıyor ise lütfen servisimiz ile irtibata geçiniz

Bizi facebook takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir